Podpora
• Chcete-li zakoupit Enockův obraz nebo dokonce Enockovy obrazy, kontaktujte mne.

• Pokud byste měli chuť si dopisovat s dětmi nebo dospělými ze Zimbabwe, uvítají to, budou se radovat a snad vám i odepíší :) Dostala jsem s důvěrou několik adres, s tím, že je mohu předat v Čechách dál – máte-li zájem, kontaktujte mne.

• Hazel a Takudzwa jsou sourozenci. Žijí v Nortonu (viz Cesty) na sever od Harare. Jejich maminka Bibi je vdova a pracuje v Arše. Domů jezdí pouze na víkendy – finanční situace jí nedovoluje cestovat, byť krátkou vzdálenost, každý den. Děti zůstávají v domě přes týden s tetou. Hazel bude tento rok v říjnu třináct a Takovi deset v prosinci. Oba navštěvují Primary school a výborně prospívají. Problém je v tom, že si nemohou být jisti, jak dlouho budou moci z finančních důvodů školu dále navštěvovat. Pokud byste se jim rozhodli na školné pravidelně přispívat, pomůžete dvěma dětem nasměrovat smysluplnou budoucnost. Hazel má reálnou možnost pokračovat příští rok na Secondary school v Makumbi (viz Cesty) - pokud na své studium získá prostředky. „O level“ má 4 roky a následný „A level“ má 2 roky. Ideální by tedy byla pravidelná podpora po dobu 6 let. Případný dárce bude pravidelně informován o školních výsledcích a aktuální situaci dětí. Pokud o této podpoře vážně uvažujete, kontaktujte mne.

Konkrétní čísla:
Takudzwa:
rok 2007 (grade 4) – školné zaplaceno
rok 2008 (grade 5) – term I.,II.,III. 6USD + školní pomůcky = 10,- USD

Hazel:
rok 2007 (grade 7) – školné zaplaceno rok 2008 (O level, 1.rok v Makumbi) – term I., II., III. + školní pomůcky, ubytování, jídlo, uniforma = 200,- USD

• Pokud máte zájem poslat finanční dar do L´Arche Zimbabwe, zde je bankovní konto:
BARCLAYS BANK PLC
ZIMBABWE
2157 – 6246471
SWIFT BIC: BARCZMHX

L´ARCHE ZIMBABWE FCA
TRAVELLING A/C HARARE
P.O.BOX 1279

Tato banka a tento účet povoluje Arše výjimečně vybírat určité množství peněz v zahraniční měně. Tím, že se peníze neproměňují v zimbabwské dolary podle oficiálního bankovního kurzu (viz A co ten Mugabe?), neztrácí svou hodnotu a částka je doručena pouze do rukou oragnizace, nikoli vládnímu aparátu. Pamatujte, že nemá smysl posílat české koruny. Živou hodnotu mají v Zimbabwe pouze americké dolary nebo britské libry.