Lidi na lodi
Pro čtrnáct core-members (core jako jádro:) a osm asistentů je Archa domov. Ve všední dny sem ale dochází i spousta dalších - učit se do školy, pracovat v dílnách, na zahradě, v 'ofisu'. Ti maji své rodiny nebo přicházejí z okolních sirotčinců, kde nemají k dispozici speciální program pro mentálně postižené děti. Pár dní mi trvalo, než jsem se sžila s jejich jmény :) Na druhou stranu, já byla ze začátku "iwe" (v shona "ty") nebo "murungu" ("bílá"), potom "vana" nebo "vada", v lepším případě "i - vada" :) Concilia, Simbarashe, Munashe, Douglas, Washington, Blessing, Tinashe, Tatenda, Prudence, Enock, Mavis, Esther, Melodina, Vimbai, Bibi, Florence, Stela, Scholastic, Gilbert, Cuthbert, Tafadzwa, Mutsa, Emberton, Oswell, Nelson, Gadza, Monika, Kudzanai, Prince, Cynthia, Munyaradzi, Tawengwa, Ruth, Jane, Eduard, Eve. Alice Chatindo je ředitelka, její manžel Shine pracuje jako řidič a komunitu duchovně podporuje (a před deseti lety ji založil) pokojný katolický father David.
Všichni lidé v Arše jsou Zimbabwané, kromě bratra Davida, který sem přišel před více jak třiceti lety z Británie. Melodina je sice běloška, ale narodila se v Zimbabwe a posléze zde vyrůstala v dětských domovech.

Témeř celé jádro má za sebou drsnou historii. Spoustu zranění, frustrací, vzpomínek co nejdou smazat. Původně jsem chtěla o jejich životech napsat, co mi dovolili nahlédnout. Ale neudělám to. Raději se podívejte na čerstvé fotky.